Ceny szkoleń kite na Sycylii

Jakie ceny oferują szkółki polskie i zagraniczne na Sycylii? Czego można się spodziewać w cenie?

Standardowa cena szkolenia kitesurfingowego na spocie Lo Stagnone to 60€ za godzinę szkolenia indywidualnego (jeden instruktor jeden kursant) lub 50€ za godzinę szkolenia w parze (dwóch kursantów jeden instruktor).

W ten cenie otrzymujemy opiekę instruktora, sprzęt do zajęć, często zajęcia z użyciem radiotelefonów. Niektóre szkółki oferują też dla kursantów bezpłatne transfery z lotniska Trapani.

Często, kiedy weźmiecie pakiet zajęć, inaczej wykupicie cały kurs ceny mogą spaść do około 45€ za godzinę szkolenia indywidualnego lub 40€ za godzinę szkolenia w parze.

Ceny te dotyczą zarówno szkółek polskich jak i zagranicznych. W Lo Stagnone wszystkie szkoły oferują praktycznie ten sam zakres cen i z założenia go nie zaniżają.

Ceny rentalu sprzętu

Podobnie jak w przypadku szkoleń wszystkie szkoły i bazy mają ten sam zakres cenowy rentalu. Najczęściej dostaniesz tutaj sprzęt Duotone, Core, Fone czy North.

Komplet sprzętu na tydzień – 350€
Deska na tydzień – 70€

Latawiec z barem na jeden dzień – 40€

Opłaty za korzystanie ze spotów

Jeżeli chcesz mieć dostęp do prysznica, toalety, baru musisz uiścić opłatę za korzystanie ze spotu. Opłatę musi wnieść każda osoba, która będzie korzystać z danego spotu. Masz do wyboru około 10 baz położonych wzdłuż laguny.

Jeden dzień – 5€ – 7€
Tydzień 25€ – 30€

Istnieje też możliwość korzystania z tzw. free spotu, który znajduje się mniej więcej po w połowie nabrzeża laguny ze szkółkami. Nie będzie tam jednak ani toalety ani baru a latawiec będziesz musiał położyć na drobnych kamyczkach ze względu na brak mat czy trawy.