Jakie ubrania zabrać na wyjazd?

Jeżeli często jeździsz na wyjazdy kitesurfingowe pewnie doskonale wiesz, co ze sobą zabierać a przede wszystkim czego nie zabierać, bo jest totalnie nie przydatne. Tutaj przedstawimy kilka tipów dla osób mniej doświadczonych i niezdecydowanych!

  1. Pamiętaj, że jeżeli przyjeżdżasz w czerwcu, lipcu bądź sierpniu jedziesz do miejsca, w którym panują temperatury powyżej 25°C i praktycznie nie pada deszcz! Wysokie temperatury utrzymują się praktycznie do połowy września. Nie zabieraj ze sobą niepotrzebnych kurtek, swetrów i bluz! Jeżeli w Polsce jest chłodno, załóż bluzę w której wsiądziesz do samolotu – to w zupełności wystarczy.
  2. Weź lekkie, przewiewne ubrania w jasnych kolorach – cienkie T-shirty, koszule, sukienki. Przyda się też czapka lub kapelusz od słońca.
  3. Jeżeli nie planujesz wspinaczki na Etnę cały wyjazd możesz chodzić w klapach – nie bierz dodatkowych butów.
  4. Weź ze sobą okulary, których nie szkoda Ci zgubić. Uchwyt na szyję do okularów również się przyda – może być najtańszy z Decathlon a nawet zrobiony z kawałka sznurka – bez różnicy.
  5. Kremy przeciwsłoneczne we Włoszech są dosyć drogie. Potrafią kosztować po 10€ za sztukę – weź swój z Polski.
  6. Legginsy, lycra lub krótka pianka. Skutecznie chronią przed słońcem podczas sesji na wodzie oraz przed ewentualnymi podrażnieniami skóry od glonów, o których pisaliśmy tutaj.
  7. Jeżeli używasz dużo urządzeń elektronicznych weź rozdzielacz do gniazdka oraz przejściówkę z włoskiego standardu na polski.
  8. Apartamenty, hotele, domy są zawsze wyposażone w ręczniki i suszarki do włosów. Nie musisz zabierać swoich.

Każda rzecz, której Ci tutaj może zabraknąć jest do kupienia od ręki na miejscu.

Wytrawny kitesurfer ogranicza się do zabrania jedynie klapków, okularów, board shortów i sprzętu – sami dojdziecie z czasem do takich wniosków!

Jeżeli potrzebujesz więcej porad przed swoim wyjazdem na sycylijskie wakacje, śmiało skontaktuj się z nami! Mieszkamy na tej pięknej wyspie od lat i chętnie dzielimy się naszymi doświadczeniami.
[email protected]

+48 666 832 222
www.kitedays.pl