Jaki kurs kite dla początkującego?

Jaki kurs kite dla początkującego?

Jeżeli jesteś osobą uczącą się od zera, masz kilka dróg do wyboru. Kurs indywidualny? Nauka w parze? Może kite camp? Jaka jest skuteczność nauki przy tych różnych opcjach?

Kurs indywidualny

Ta opcja jest zdecydowanie najdroższa, ceny lekcji indywidualnych oscylują w granicach 50 – 60€ za godzinę nauki. W tym trybie nauczania instruktor będzie w stanie poświęcić Ci najwięcej uwagi, ale będzie to też dużo bardziej wymagające fizycznie, szczególnie na samym początku nauki.

Gdy zaczynasz, popełniasz sporo błędów które kończą się częstym wpadaniem do wody, upadkami, nie raz zachłyśniesz się wodą. Opcja indywidualna dla osób uczących się od zera jest najbardziej korzystna dla kursantów cechujących się dużą sprawnością fizyczną i kondycją.

Takie osoby skorzystają na indywidualnym nauczaniu zdecydowanie najwięcej, szczególnie jeżeli mówimy tutaj o nauce totalnie od zera!

Kurs indywidualny

Największą zaletą tego trybu nauki jest to, że co kilka minut zmieniasz się latawcem z osobą, która uczy się z Tobą. To daje Ci czas na odetchnięcie, zastanowienie oraz możliwość popatrzenia z boku na ewentualne błędy popełniane przez drugiego kursanta.

Z doświadczenia wiem, że ten tryb nauczania jest bardzo korzystny do momentu nauczenia się zakładania sprawnie deski i pierwszych ślizgów. Czas nauki w parze do tego momentu nie różni się znacząco od czasu nauki indywidualnej w 90% przypadków.

Zajęcia bez wątpienia będą kosztować Cię taniej, i będziesz schodzić z wody mniej zmęczony / zmęczona.

Nauka w grupie 3 osobowej?

Tryb nauczania w grupach również jest efektywny, pod warunkiem że przedłużymy czas trwania pojedynczego treningu ze standardowych 2 godzin do 2,5 godziny. W trójce bez wątpienia będzie dużo śmiechu i super zabawa, zdecydowanie wskazana opcja dla ekip znajomych którzy oprócz progresu cenią bardzo wysoko wspólną zabawę!

Reasumując

Jeżeli masz możliwość, najbardziej optymalnie będzie wybrać tryb nauczania w parze do momentu zakładania deski i pierwszych ślizgów. Kolejne etapy, jak kontrolowane ślizgi, pływanie pod wiatr najlepiej i najefektywniej robi się indywidualnie. Apropo nauki zaawansowanych, freestyle, zrobię osobny wpis.

Sprawdź też, jak przebiega nauka pływania na kite!

Jeżeli potrzebujesz więcej porad przed swoim wyjazdem na sycylijskie wakacje, śmiało skontaktuj się z nami! Mieszkamy na tej pięknej wyspie od lat i chętnie dzielimy się naszymi doświadczeniami.
[email protected]

+48 666 832 222
www.kitedays.pl