Jaki sprzęt zabrać na pływanie?

Jaki sprzęt zabrać na pływanie?

Jaki sprzęt zabrać na pływanie na Sycylię? Spoty różnią się od siebie pod wieloma kątami. W różnych miejscach mamy różne zafalowanie, kierunki wiatru oraz prze wszystkim jego prędkość. To determinuje w jaki sprzęt najlepiej uzbroić się jadąc w poszczególne miejsca.

Deska

Jeżeli jedziesz na Lo Stagnone będziesz pływał po akwenie z zerowym zafalowaniem.

W okresie lipiec – sierpień prędkość wiatru oscyluje w granicach 15 – 18kt. Jeżeli jesteś riderem ważącym ponad 80kg weź deskę 145cm+. Duży rozmiar blatu nie wpływa tutaj na komfort pływania, a może dać możliwość wyciśnięcia maxa z warunku w razie słabszego dnia.

Dla bardziej zaawansowanych kajciarzy jest to idealny spot do rozpoczęcia przygody z pływaniem w butach. Płytka woda maksymalnie do połowy uda w całym akwenie to idealne miejsce to rozpoczęcia przygody w wakestyle.

Większość osób o wadze do 75kg, pływająca w strapach używa tutaj desek od 134 (raczej dziewczyny) do 138. Niewątpliwym plusem jest niska cena bagażu sportowego w tanich liniach latających na Sycylię. Quiver z deską weźmiesz z Polski za około 30 – 35 euro.

Latawce

Jeżeli chcesz przyjechać w okresie kwiecień maj przygotuj się na mniejsze rozmiary. 7 – 9m nawet dla ciężkich riderów, co nie oznacza że klasyczne 12 – 14m w niektóre dni nie będzie użyteczne. W tym okresie częste są dni z silnym wiatrem sprzyjające kręceniu loopów na większych wysokościach.

W okresie wakacyjnym dla osób poniżej 75kg w 90% dni jest pływanie na 12m prawo lewo, dla lekkich dziewczyn często na 10m. Jeżeli jesteś bardziej zaawansowany i pływasz na większej mocy weź coś z przedziału 13 – 14m. Dla osób 80kg+, na pewno przyda się coś w rozmiarze 14 – 15m i jak pisałem wcześniej większa deska.

Odzież, pianki, buty

Na ten temat napisałem post, który znajdziesz tutaj!

Jeżeli potrzebujesz więcej porad przed swoim wyjazdem na sycylijskie wakacje, śmiało skontaktuj się z nami! Mieszkamy na tej pięknej wyspie od lat i chętnie dzielimy się naszymi doświadczeniami.
[email protected]

+48 666 832 222
www.kitedays.pl