Noclegi w okolicy Lo Stagnone

Baza noclegowa w okolicy Lo Stagnone jest dosyć charakterystyczna. Nie znajdziemy tutaj hoteli all inclusive z pełnym wyżywieniem i obsługą jak na innych popularnych spotach. Tą formę zastępuje natomiast sieć ośrodków, apartamentów położonych w pobliżu restauracji, barów czy sklepów w różnych odległościach od spotu.

Mieszkania na main spot

Main spot to część mieszkalna położona najbliżej miejsca, gdzie pływa się na kite. Znajdziemy tu dużo apartamentów, domów, jak i ośrodki z basenami. W lipcu i sierpniu ceny w tym miejscu potrafią być jednak nawet o nawet 100% wyższe niż w pozostałych częściach okolicy Birgi.

Dla niektórych minusem może być brak dobrze wyposażonego sklepu, znajdziemy tutaj jednak osiedlowy sklepik z podstawowymi artykułami – Mini Market. Jest też restauracja, burgerownia, kilka bardzo barów posiadających w ofercie przede wszystkim drinki ale i przekąski jak kanapki, tosty, hot dogi. Największą zaletą mieszkania na main spot bez wątpienia jest możliwość dojścia na piechotę do każdej szkółki w mniej niż 10 minut czyli brak konieczności poruszania się samochodem, skuterem, rowerem.

Noclegi na main spot: (ceny za dobę dotyczą pojedynczej osoby)

W okolicy znajdziesz też dużo więcej ofert przez airbnb lub booking.

Mieszkania w Birgi

Niewątpliwą zaletą mieszkania w Birgi, czyli wiosce położonej najbliżej spotu kitesurfingowego jest bliskość supermarketu, warzywniaków, restauracji, pizzerii i kawiarni. Do każdego z tych miejsc dojdziesz na piechotę krócej niż w 10 minut. Stąd dojedziesz na spot rowerem w 15 minut, w 7 minut samochodem czy skuterem. Jeżeli nie chcesz wynajmować samochodu, możliwe że szkoła kite zapewnia Ci transport na zajęcia!

Dodatkowym autem jest bliskość stacji kolejowej z której dojedziesz pociągiem do Trapani oraz Marsali w 15 minut.

Noclegi w okolicy Birgi: (ceny za dobę dotyczą pojedynczej osoby)

A może Trapani?

Dojazd samochodem z Trapani do Lo Stagnone zajmuje około 20 minut. Jeżeli cenisz sobie bardziej turystyczno wakacyjny klimat Trapani również jest dobrą opcją! Znajdziesz tam bardzo dużo ofert na airbnb lub booking.

W takim przypadku nie wybieraj na pewno Marsali. Jest to urokliwe miasteczko gdzie można zrobić fajne zdjęcia lecz nie ma zbyt wiele do zaoferowania.

Ceny przestają wariować

Podane w tym wpisie ceny są z sezonu 2022. Lo Stagnone podczas pandemii było miejscem obleganym przez turystów przez co ceny za noclegi mocno poszły w górę. Zaobserwowaliśmy, że właściciele apartamentów zaczynają schodzić nieco z tonu, i coraz łatwiej jest znaleźć lub wynegocjować stawki rzędu 20 – 25€!