Przyspiesz swój progress na kajcie!

Przyspiesz swój progress na kajcie!

W jaki sposób przyspieszyć naukę kitesurfingu? Oto nasze porady, które pomogą Ci szybciej osiągnąć samodzielność na kite!

 1. Pływanie na wakeboardzie

  Umiejętność pływania na wake na wyciągu znacznie przyspiesza naukę startów z deską na kite oraz kontrolowanie toru jazdy na kite. Technika wstawania z wody na wakeboard oraz na kite jest bardzo zbliżona, różnica jest taka, że zamiast latawca mocy dostarcza nam wyciąg. Z doświadczenia wiemy, że kursantom, którzy umieją pływać na wakeboardzie znaczenie szybciej idzie progress na kiteboardzie!

  Wyciągi do wake są rozsiane po całej Polsce, w okolicy każdego dużego miasta znajdziesz po conajmniej kilka ośrodków. Przed wyjazdem na kite warto zaliczyć kilka sesji treningowych na wake!
 2. Trening latawcem komorowym

  Małe latawce treningowe kupisz w internecie lub decathlonie w cenie już od 400zł. Po pierwsze, jest to doskonała zabawa, latawiec nie potrzebuje dużo wiatru żeby unosić się w powietrzu i co najważniejsze trudno jest go uszkodzić. Tutoriale, jak je obsługiwać bez problemu znajdziesz na youtube.

  Osoby, które miały dużo kontaktu z treningowymi latawcami komorowymi i sprawnie się nimi posługują znacznie szybciej uczą się panować nad pompowanymi latawcami, których używamy podczas pływania na kitesurfingu!
 3. Oglądanie tutoriali na youtube

  Na youtube znajdziecie dużo kanałów, które w doskonały sposób opisują technikę pływania oraz proces szkolenia na kitesurfingu. Obejrzenie serii filmów instruktażowych przy jednoczesnej wizualizacji w swojej głowie wykonywanych na filmikach czynności może znacznie przyspieszyć pregress podczas nauki kite. Przychodząc na zajęcia z instruktorem nie będziecie zaskoczeni tym, co się wokół Was dzieje i będziecie mieć chociaż minimalne pojęcie co będziecie zaraz robić!

  Standardy nauczania na całym świecie są takie same, więc nie martwcie się tym, że w internecie zobaczycie coś innego niż spotka Was na zajęciach z instruktorem licencjonowanej szkoły!
 4. Pełen luz

  Pamiętaj, że w obecnych czasach i przy dzisiejszym sprzęcie kitesufing jest sportem całkowicie bezpiecznym i łatwym do opanowania dla każdego. To nie rocket science, choć pierwsze wrażenia jak przy nauce każdej nowej rzeczy mogą być zgoła inne 🙂 Luźne podejście do tematu i nie poddawanie się to kluczowe cechy, które powinien posiadać każdy kursant!

Zobacz też jak wygląda proces nauki pływania na kite!

Jeżeli potrzebujesz więcej porad przed swoim wyjazdem na sycylijskie wakacje, śmiało skontaktuj się z nami! Mieszkamy na tej pięknej wyspie od lat i chętnie dzielimy się naszymi doświadczeniami.
[email protected]

+48 666 832 222
www.kitedays.pl