Przyspiesz swój progress na kajcie!

W jaki sposób przyspieszyć naukę kitesurfingu? Oto nasze porady, które pomogą Ci szybciej osiągnąć samodzielność na kite!

 1. Pływanie na wakeboardzie

  Umiejętność pływania na wake na wyciągu znacznie przyspiesza naukę startów z deską na kite oraz kontrolowanie toru jazdy na kite. Technika wstawania z wody na wakeboard oraz na kite jest bardzo zbliżona, różnica jest taka, że zamiast latawca mocy dostarcza nam wyciąg. Z doświadczenia wiemy, że kursantom, którzy umieją pływać na wakeboardzie znaczenie szybciej idzie progress na kiteboardzie!

  Wyciągi do wake są rozsiane po całej Polsce, w okolicy każdego dużego miasta znajdziesz po conajmniej kilka ośrodków. Przed wyjazdem na kite warto zaliczyć kilka sesji treningowych na wake!
 2. Trening latawcem komorowym

  Małe latawce treningowe kupisz w internecie lub decathlonie w cenie już od 400zł. Po pierwsze, jest to doskonała zabawa, latawiec nie potrzebuje dużo wiatru żeby unosić się w powietrzu i co najważniejsze trudno jest go uszkodzić. Tutoriale, jak je obsługiwać bez problemu znajdziesz na youtube.

  Osoby, które miały dużo kontaktu z treningowymi latawcami komorowymi i sprawnie się nimi posługują znacznie szybciej uczą się panować nad pompowanymi latawcami, których używamy podczas pływania na kitesurfingu!
 3. Oglądanie tutoriali na youtube

  Na youtube znajdziecie dużo kanałów, które w doskonały sposób opisują technikę pływania oraz proces szkolenia na kitesurfingu. Obejrzenie serii filmów instruktażowych przy jednoczesnej wizualizacji w swojej głowie wykonywanych na filmikach czynności może znacznie przyspieszyć pregress podczas nauki kite. Przychodząc na zajęcia z instruktorem nie będziecie zaskoczeni tym, co się wokół Was dzieje i będziecie mieć chociaż minimalne pojęcie co będziecie zaraz robić!

  Standardy nauczania na całym świecie są takie same, więc nie martwcie się tym, że w internecie zobaczycie coś innego niż spotka Was na zajęciach z instruktorem licencjonowanej szkoły!
 4. Pełen luz

  Pamiętaj, że w obecnych czasach i przy dzisiejszym sprzęcie kitesufing jest sportem całkowicie bezpiecznym i łatwym do opanowania dla każdego. To nie rocket science, choć pierwsze wrażenia jak przy nauce każdej nowej rzeczy mogą być zgoła inne 🙂 Luźne podejście do tematu i nie poddawanie się to kluczowe cechy, które powinien posiadać każdy kursant!