Włochy, gdzie na kite wakacje?

Włochy, gdzie na kite wakacje?

Włochy, gdzie na kite wakacje? Sycylia to niesamowita wyspa oferująca ogrom atrakcji jednocześnie będąca jednym z najlepszych spotów kitesurfingowych w Europie. Lo Stagnone to idealne miejsce zarówno dla pływających jak i tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki. Na naszym spocie nauka przebiega płynnie i bezpiecznie, Sycylia i kite zdecydowanie idą ze sobą w parze.

Główne zalety:

  • Woda do kolan – wszędzie staniesz na nogach
  • Idealnie płaska tafla – nie ma fal ani prądów
  • 300 wietrznych dni w roku
  • Szeroka oferta noclegowa na każdą kieszeń – od hoteli po możliwość postawienia campera
  • Tanie bilety lotnicze

Zajęcia prowadzone są zawsze na płytkiej i płaskiej wodzie spotu Lo Stagnone. Spot położony jest idealnie pomiędzy dwoma turystycznymi miastami Trapani i Marsala. Znajdujemy się w odległości kilku kilometrów od lotniska w Trapani oraz godzinę jazdy samochodem od lotniska w Palermo.

Lagunę na której się pływa, oddziela od morza wyspa. To sprawia, że nie ma tam fal, a sama woda jest dużo cieplejsza niż w morzu. Mamy do czynienia zarówno z wiatrami lokalnymi jak i termicznymi co daje nam łącznie aż 300 wietrznych dni w roku!

Kolejną zaletą spotu jest przystępna cenowo baza noclegowa zaczynająca się od 20€ / osoba / doba. Apartamenty wyposażone są w kuchnie i klimatyzację, w pobliżu spotu znajdziesz też bary i restauracje.

Szybciej niż na Hel!

Ryanair od dłuższego czasu oferuje bezpośrednie połączenia lotnicze z Warszawy i Katowic do lotniska Trapani, które znajduje się zaledwie 5 min jazdy samochodem od spotu kitesurfingowego! Sprawdź jaki nocleg w okolicy Lo Stagnone wybrać!

Zobacz nasze nagranie ze spotu Lo Stagnone na Sycylii!

Kurs kitesurfingu na Sycylii z kitedays.pl

Sprawdź ofertę kitedays.pl i wybierz coś dla siebie!