Temperatury na Sycylii

Temperatury na Sycylii

Sycylia jest jednym z najcieplejszych regionów Europy co niekoniecznie musi oznaczać, że latem temperatury są tutaj nie do zniesienia! Które okresy są najgorętsze i jak radzić sobie z upałami?

Kiedy patrzymy na prognozy pogody na Sycylii często widzimy bardzo niekorzystne wręcz alarmujące odczyty. W rzeczywistości jednak wysokie temperatury tutaj nie są odczuwalne aż tak mocno ze względu na wiatr, ciągły ruch powietrza oraz niską wilgotność powietrza.

W miastach jest dużo cienia który zapewniają wąskie uliczki i drzewa a większość lokali oraz apartamentów jest klimatyzowana. Na każdym rogu kupimy butelkę zimnej wody co znacznie ułatwia nam nawadnianie organizmu, które jest kluczowe podczas przebywania w tutejszym klimacie!

Najgorętsze okresy

Najgorętszym okresem na Sycylii jest końcówka czerwca a właściwie dwa ostatnie tygodnie. To wtedy przez całą Europę przetacza się fala upałów, która nie omija też naszej wyspy a temperatury w słońcu mogą sięgać powyżej 45°C. Trzeba przyznać takie upały plus często bezwietrze dni w tym okresie potrafią dać w kość.

  • noś przewiewne, luźne ubrania z naturalnych tkanin
  • używaj kremów z filtrem 50
  • jeżeli jesteś wrażliwy na słońce noś długi rękaw

Lipiec i sierpień są bardzo ciepłe, ale przeważnie nie doświadczamy nadmiernego skwaru. Odczuwalna temperatura jest w granicach 30°C co w połączeniu z odpowiednim ubiorem i częstym przebywaniem w cieniu nie jest uciążliwe dla większości ludzi.

W kwestii kitesurfingu – te temperatury gwarantują nam ciepłą wodę w lagunie i pływanie bez pianek.

Ochrona przed słońcem

Jeżeli martwisz się, że podczas zajęć jesteś wyeksponowany na słońce oto kilka naszych porad:

  • używaj lycry z długim rękawem aby słońce nie poparzyło Ci ramio
  • zawsze podczas zajęć miej na sobie okulary przeciwsłoneczne
  • przed wyjściem na wodę z instruktorem napij się wody
  • kask, który będziesz mieć na zajęciach skutecznie chroni głowę przez słońcem

Wszystko powyższe w połączeniu z przebywaniem na wietrze gwarantuje komfortowe warunki nauki bez przegrzewania organizmu!

Początek września to niewielkie ochłodzenie, temperatury oscylują w granicach 27°C, ale ciągle pływamy bez pianek. Od trzeciego tygodnia września woda w lagunie robi się chłodniejsza przez co niektórzy zaczynają stosować krótkie pianki do pływania i nauki. Im bliżej października tym częściej spotkamy się z ulewami i burzami które skutecznie obniżają temperaturę.

Kwiecień, Maj, Październik to chłodniejsze jak na Sycylię miesiące. Temperatury oscylują w granicach 20 – 25°C. Częściej chodzimy w bluzach i długich spodniach, pływamy w długich piankach. Nie oznacza to, że przemarzniecie 20°C to nadal przyjemna temperatura!

Zobacz też co zabrać ze sobą na wyjazd na Sycylię!

Jeżeli potrzebujesz więcej porad przed swoim wyjazdem na sycylijskie wakacje, śmiało skontaktuj się z nami! Mieszkamy na tej pięknej wyspie od lat i chętnie dzielimy się naszymi doświadczeniami.
[email protected]

+48 666 832 222
www.kitedays.pl