czy kitesurfing jest dla mnie

Czy kitesurfing jest dla mnie?

Przy nauce pływania najważniejszym aspektem są Twoje cechy charakteru. Kitesurfing jest sportem, który wymaga dużo samozaparcia i chęci, jeżeli chcemy go dobrze opanować. Nie potrzeba tutaj natomiast siły fizycznej ani ponadprzeciętnej kondycji.

Kluczowym elementem jest niepoddawanie się podczas nieudanych prób wykonywania zleconego przez trenera ćwiczenia. Z doświadczenia wiemy, że nauka często przebiega w sposób “skokowy”. Po wielu z pozoru bardzo nieudanych próbach wykonania danej ewolucji, wystarczy jedna poprawna i wszystkie kolejne są już powtarzalne. W ten sposób dochodzimy do naszego celu czyli pływania na kite!

Czas wolny i podejście

Kitesurfing jest sportem całkowicie zależnym od pogody. Nie ma wiatru – nie pływasz. Jeżeli pracujesz na etacie i skrupulatnie planujesz swoje urlopy zakładając, że wszystkie plany jakie masz na czas wolny uda się zrealizować, będziesz musiał przywyknąć do pewnych ustępstw. Jadąc na kajtowy wyjazd na tydzień może zdarzyć się, że popływasz mniej niż się spodziewałeś a w skrajnych przypadkach wcale. Taka jest charakterystyka tego sportu, i z tym należy się pogodzić. Z kolei bardzo dobre sesje na kite na pewno będziesz pamiętać przez dłuuugi czas.

Naturalnie są spoty, na których statystyki wiatrowe są lepsze lub gorsze. Nie da się niestety przewidzieć pogody na podstawie przeszłości co sprawia, że nawet jadąc na najbardziej wietrzny spot świata musisz liczyć się z tym, że nie wszystko pójdzie zgodnie z planem. Nie bądźmy jednak złej myśli! Istnieją spoty jak Sycylia, gdzie mamy 300 wietrznych dni w roku (co też nie daje 100% gwarancji pływania podczas tygodniowego wyjazdu!)

Ceny

Kitesurfing uchodzi za dość drogi sport, należy jednak brać pod uwagę fakt, że jest on bardzo niszowy a projektowaniem i produkcją sprzętu zajmuje się zaledwie kilka firm na całym świecie.

Sensowny, używany zestaw do pływania kupimy w granicach 6000 PLN (2023r), jeżeli celujemy w nowy sprzęt musimy liczyć się z wydatkiem dwukrotności tej kwoty. Żywotność sprzętu również nie jest zła, jeżeli obchodzimy się z nim w odpowiedni sposób. Jeżeli nie będziesz brutalnie traktował swoich latawców czy deski, na pewno bez problemu dotrwają do momentu w którym będziesz chciał wymienić je na nowsze modele.

Wyjazdy na pływanie również nie należą do najdroższych. Bliskie kierunki jak Hel, Sycylia, Sardynia czy Egipt jesteśmy w stanie zorganizować za 2500 – 3000zł / tydzień. Jest to kwota która nie przekracza przeciętnego kosztu wyjazdu zimowego na snowboard czy narty. Na kajtowych spotach w odróżnieniu od alpejskich ośrodków jesteśmy w stanie znaleźć dobre knajpy czy noclegi w rozsądnych cenach.

Jeżeli potrzebujesz więcej porad przed swoim wyjazdem na sycylijskie wakacje, śmiało skontaktuj się z nami! Mieszkamy na tej pięknej wyspie od lat i chętnie dzielimy się naszymi doświadczeniami.
[email protected]

+48 666 832 222
www.kitedays.pl