Lo Stagnone Sycylia kitesurfing

Lo Stagnone – kitesurfingowa enklawa?

Co wyróżnia LoStagnone? Jeżeli szukasz miejsca, gdzie można popływać lub nauczyć się kitesurfingu pewnie sprawdziłeś wiele różnych opcji w Europie i okolicy.

Mamy polski Półwysep Helski, Holandię, Tarifę (Hiszpania), Sardynię (Włochy), Naksos (Portugalia) czy kilka spotów w Grecji. Co zatem tak bardzo wyróżnia Sycylijskie Lo Stagnone od wcześniej wymienionych miejscówek?

Loty

Na Sycylię latają bezpośrednio tanie linie lotnicze z aż czterech polskich miast. Mamy bezpośrednie loty do Trapani, czyli na lotnisko położone zaledwie 5 minut samochodem od spotu z Warszawy oraz Katowic. Z każdego z miast dwa loty tygodniowo.

Dodatkowo loty z Krakowa oraz Wrocławia do Palermo, które znajduje się godzinę jazdy samochodem od spotu Lo Stagnone.

Lot z Polski trwa zaledwie 2,5 godziny. Oznacza to, że z każdego polskiego miasta z którego odbywają się połączenia dojedziesz tutaj szybciej niż na Hel!

Informacje o lotach najdziesz tutaj.

Płytka woda

Lo Stagnone to rozległa laguna i na 70% jej powierzchni mamy wodę maksymalnie do pasa. Są miejsca płytsze z wodą nawet do kostek, jednak większość laguny to głębokość wody od kolan do pasa. To bez wątpienia niesamowicie przyspiesza progress osób zarówno zaawansowanych jak i tych początkujących. Płytka woda daje możliwość szybkiego złapania deski po upadku i dalszych prób.

Duża ilość szkółek

Jest tutaj około 15 szkółek kitesurfingowych i wypożyczalni sprzętu. Niecałą połowę z nich stanowią polskie szkoły. Jest też kilka włoskich i kilka niemieckich. Listę polskich szkół kite znajdziesz tutaj.

Warunki wiatrowe

To, że na Sycylii mamy 300 wietrznych dni w roku, nie oznacza że jak przyjedziesz będziesz miał 100% dni wiatrowych. Śmiało można jednak powiedzieć, że w sezonie zawsze będziesz miał conajmniej 4 dni pływania. Informacje o warunkach wiatrowych na Sycylii znajdziesz tutaj.

Nowoczesna baza noclegowa blisko spotu

Wokoło laguny z roku na rok powstaje coraz więcej budynków z apartamentami przeznaczonych dla kitesurferów. Jednocześnie jest ich już całkiem pokaźna ilość. Bez problemu znajdziesz tutaj nocleg w dobrym standardzie i rozsądnej cenie (około 20 – 25€ / doba). Wszystkie domy są albo nowe albo wyremontowane. Każdy jest wyposażony w klimatyzację a większość w kuchnię.

Znajdziesz tutaj też ośrodki z basenem, jednak nie uświadczysz dużych kompleksów hotelowych co nadaje miejscu dodatkowego klimatu. Więcej od noclegach pisałem tutaj.

Dużo ciekawych miejsc w niedalekiej odległości

Do godziny jazdy z Lo Stagnone masz piękną górę Erice a na jej szczycie piękne miasteczko, Trapani które jest turystycznym miejscem pełnym życia, gorące źródła, starożytną świątynię czy gorące źródła. Nieopodal znajdziemy też piękny rezerwat przyrody Zingaro oraz klify do skakania do wody.

Dodatkowo 1.5h jazdy autostradą do Palermo. To zdecydowanie za dużo, jak na jeden tydzień wyjazdu a wymieniać można by jeszcze chwilę.

Pomoc w noclegach i szkoleniach

Jeżeli potrzebujesz więcej porad przed swoim wyjazdem na sycylijskie wakacje, śmiało skontaktuj się z nami! Mieszkamy na tej pięknej wyspie od lat i chętnie dzielimy się naszymi doświadczeniami!
[email protected]

+48 666 832 222
www.kitedays.pl