Marsala czy Trapani?

Marsala czy Trapani?

Marsala czy Trapani? Jeżeli przyjeżdżasz na urlop na zachodnią część Sycylii prawdopodobnie zastanawiasz się, które z tych miast będzie lepsze na tygodniowy pobyt.

Marsala

Bez wątpienia urokliwe miasteczko, jednak warte spędzenia w nim maksymalnie jednego dnia. Nie znajdziemy tutaj wielu restauracji czy barów, bez wątpienia jego plusem jest jednak imprezująca na ulicach weekendami młodzież.

Marsalę z Trapani łączy kolej, dzięki czemu w celu zwiedzenia jej mieszkając w Trapani bez problemu dojedziemy bezpośrednio w czasie maksymalnie 30 minut.

W samej Marsali nie ma też plaży, żeby się na nią dostać potrzebujemy własnego transportu a dojazd zajmuje wtedy około 20 minut.

Trapani

Trapani ze względu na bliskość lotniska jest zdecydowanie bardziej rozwiniętym turystycznie miastem. Znajdziemy tutaj wiele malowniczych uliczek, sporą ilość restauracji, barów czy sklepów z pamiątkami.

Dodatkowo w zasięgu 20 minutowego spaceru mamy do dyspozycji całkiem przyzwoite plaże. Wieczorami ulice są pełne turystów i lokalnych mieszkańców przesiadujących w restauracjach.

Zdecydowanie szersza jest też oferta lokalnych biur podróży oferujących wycieczki na wyspy Egadzkie czy w inne ciekawe zakątki Sycylii. Niewątpliwą atrakcją Trapani będzie też znajdująca się tuż obok góra Erice i wjeżdżająca na nie kolejka linowa!

Szczególnie jeżeli przyjeżdżasz na wakacyjny odpoczynek zdecydowanie polecam pobyt w Trapani.

Właśnie z Trapani oferujemy nasze wycieczki do rezerwatu przyrody Zingaro, czyli najpiękniejszego rezerwatu przyrody Sycylii.

Marsala czy Trapani? Masz jeszcze wątpliwości? Skontaktuj się z nami jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów:
[email protected]
+48 666 832 222
www.kitedays.pl